WLS70XW1200DPWM
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLS70XW1200DPWM
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLS70 SEALED WORK LIGHT; LENGTH:
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Dimmable
Housing Material :
Polycarbonate (PC)
Illumination Color :
White
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Length :
47.24" (1200.0mm)
Lens Type :
Flat, Diffused
Luminous Flux :
5400lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
2.70" (68.5mm) Dia
Rated Life :
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Supply :
10 ~ 30VDC