WLS27XRYG3S-0850DS24Q
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLS27XRYG3S-0850DS24Q
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLS27 THREE SEGMENT LIGHT STRIP;
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Cascadable
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
Green, Red, Yellow
Ingress Protection :
IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
33.46" (850.0mm)
Lens Type :
Flat, Diffused
Luminous Flux :
400lm Green, 185lm Red
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.06" (27.0mm) Dia
Rated Life :
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
24VDC