WLS28-2XG1130XPBQ
Part Number:
WLS28-2XG1130XPBQ
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; SWITCH
Features :
High/Low/Off Switching
Illumination Color :
Green
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Length :
44.49" (1130.0mm)
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
1440lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Rated Life :
75,000 Hours
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC