WLB92XY550PBQ
Part Number:
WLB92XY550PBQ
Description:
WLB92 WORK LIGHT BAR; SWITCHED O
Features :
Dimmable, On/Off Switch
Illumination Color :
Yellow
Length :
21.65" (550.0mm)
Lens Type :
Tubular, Diffused
Luminous Flux :
620lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
3.82" x 4.09" (97.0mm x 104.0mm)
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
24VDC