WLS28-2XWW990DXQ
Part Number:
WLS28-2XWW990DXQ
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; LENGTH
Illumination Color :
White, Cool
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Length :
38.98" (990.0mm)
Lens Type :
Flat, Diffused
Luminous Flux :
2800lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC