WLC60XG340GAQ
Part Number:
WLC60XG340GAQ
Description:
WLC60 WORK LIGHT; LENGTH: 340 MM
Illumination Color :
Green
Ingress Protection :
IP67/IP68/IP68G/IP69 - Dust Tight, Oil and Water Resistant, Waterproof
Length :
13.39" (340.0mm)
Luminous Flux :
950lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
2.40" x 1.23" (60.9mm x 31.3mm)
Rated Life :
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC