WLS28-2CW710L25SQ
Part Number:
WLS28-2CW710L25SQ
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; LENGTH
Features :
Cascadable
Illumination Color :
White, Cool
Ingress Protection :
IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
27.95" (710.0mm)
Lens Type :
Domed, Clear
Luminous Flux :
2000lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.10" x 1.27" (28.0mm x 32.2mm)
Rated Life :
75,000 Hours
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC