WLC60CW340AR
Part Number:
WLC60CW340AR
Description:
WLC60 WORK LIGHT; LENGTH: 340 MM
Illumination Color :
White, Cool
Length :
13.39" (340.0mm)
Luminous Flux :
1300lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
2.40" x 1.23" (60.9mm x 31.3mm)
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC