WLS28-2XI285L25XQ
Part Number:
WLS28-2XI285L25XQ
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; LENGTH
Features :
Dimmable
Illumination Color :
Infrared
Ingress Protection :
IP65/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
11.22" (285.0mm)
Lens Type :
Domed, Clear
Luminous Flux :
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Rated Life :
75,000 Hours
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC