WLS28PXRGBW1130DXQ
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLS28PXRGBW1130DXQ
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
STRIP LIGHT, 1130MM, RGBW, QD
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
cULus
Features :
IO-Link
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
Blue, Green, Red, White
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Length :
44.49" (1130.0mm)
Lens Type :
Flat, Diffused
Luminous Flux :
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.18" x 1.24" (30.0mm x 31.5mm)
Rated Life :
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
18 ~ 30VDC