WLB32C1130EM
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLB32C1130EM
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLB32 WORK LIGHT BAR; MOTION SEN
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Cascadable, Motion Detection, Shield
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
White
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Length :
44.49" (1130.0mm)
Lens Type :
Tubular, Diffused
Luminous Flux :
3000lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.51" x 1.98" (38.4mm x 50.3mm)
Rated Life :
50,000 Hours
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC