WLS15HCWW1200LS24C2
Part Number:
WLS15HCWW1200LS24C2
Description:
WLS15 HIGH INTENSITY LIGHT STRIP
Housing Material :
Polycarbonate (PC)
Illumination Color :
White
Length :
47.24" (1200.0mm)
Luminous Flux :
2800lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Profile (W x H) :
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
Rated Life :
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Supply :
24VDC