WLS15HXWW1200LS24C2
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLS15HXWW1200LS24C2
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLS15 HIGH INTENSITY LIGHT STRIP
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Cascadable
Housing Material :
Polycarbonate (PC)
Illumination Color :
White
Ingress Protection :
IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
47.24" (1200.0mm)
Lens Type :
Flat, Diffused
Luminous Flux :
2800lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
Rated Life :
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Supply :
24VDC