WLC90IGL30RQ
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLC90IGL30RQ
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLC90 WORK LIGHT; DIMENSIONS: 90
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Dimmable, High/Low/Off Switching
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
Infrared
Ingress Protection :
IP67/IP68/IP68G/IP69 - Dust Tight, Oil and Water Resistant, Waterproof
Length :
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
3.50" x 1.11" (88.9mm x 28.2mm)
Rated Life :
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC