HLS28XW570XQ
Part Number:
HLS28XW570XQ
Description:
HLS28 HAZARDOUS ENCLOSURE STRIP
Features :
High/Low/Off Switching
Illumination Color :
White, Cool
Length :
22.44" (570.0mm)
Lens Type :
Tubular, Clear
Luminous Flux :
1600lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.10" x 0.82" (28.0mm x 20.9mm)
Rated Life :
50,000 Hours
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC