WLS27XG430DSQ
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLS27XG430DSQ
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLS27 WORK LIGHT STRIP; DIFFUSED
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
Green
Ingress Protection :
IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
16.93" (430.0mm)
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.06" (27.0mm) Dia
Rated Life :
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC