WLS15CBW0920DSQP
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLS15CBW0920DSQP
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLS15 DUAL COLOR LIGHT STRIP; LE
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Cascadable
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
Blue, White
Ingress Protection :
IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
36.22" (920.0mm)
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
Rated Life :
Termination Style :
Cable with Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 24VDC