WLAW105X180DPWMQ
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLAW105X180DPWMQ
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLA AREA WORK LIGHT; DIMENSIONS:
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE
Features :
Dimmable
Housing Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Illumination Color :
White
Ingress Protection :
IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
7.09" (180.0mm)
Lens Type :
Flat, Diffused
Luminous Flux :
358lm
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
7.09" x 1.02" (180.0mm x 25.8mm)
Rated Life :
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC