WLB72BZCW1200DACT
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLB72BZCW1200DACT
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLB72 BASIC WORK LIGHT BAR; 0-10
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Dimmable
Housing Material :
Polycarbonate (PC)
Illumination Color :
White
Ingress Protection :
IP20
Length :
47.24" (1200.0mm)
Lens Type :
Tubular, Diffused
Luminous Flux :
6800lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
2.83" x 3.23" (72.0mm x 82.0mm)
Rated Life :
50,000 Hours
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Supply :
120 ~ 277VAC