WLS28-2XB430L25XQ
Part Number:
WLS28-2XB430L25XQ
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; LENGTH
Illumination Color :
Blue
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Length :
16.93" (430.0mm)
Lens Type :
Domed, Clear
Luminous Flux :
120lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.10" x 1.27" (28.0mm x 32.2mm)
Rated Life :
75,000 Hours
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC