WLS28-2CG2R2-285DXQ
Part Number:
WLS28-2CG2R2-285DXQ
Description:
WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
Illumination Color :
Green, Red
Length :
11.22" (285.0mm)
Lens Type :
Flat, Diffused
Luminous Flux :
60lm Green, 75lm Red
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.10" x 0.82" (28.0mm x 20.9mm)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC