WLB32C850PB
Part Number:
WLB32C850PB
Description:
WLB32 WORK LIGHT BAR; SWITCHED H
Features :
Cascadable, Dimmable, High/Low/Off Switching
Illumination Color :
White, Cool
Length :
33.46" (850.0mm)
Lens Type :
Tubular
Luminous Flux :
2250lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.26" x 1.81" (32.0mm x 46.0mm)
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC