WLS15CDW0920DSQS
Part Number:
WLS15CDW0920DSQS
Description:
WLS15 WORK LIGHT STRIP; DIFFUSED
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
White, Cool
Length :
36.22" (920.0mm)
Luminous Flux :
1050lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Profile (W x H) :
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
Rated Life :
Termination Style :
Cable with Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 24VDC