WL50SBL5Q
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WL50SBL5Q
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WORK LIGHT-50MM SPOT LIGHT; VOLT
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
Blue
Ingress Protection :
IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.95" (50.0mm) Dia
Rated Life :
50,000 Hours
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC