HLS28XW285XQ
Part Number:
HLS28XW285XQ
Description:
HLS28 HAZARDOUS ENCLOSURE STRIP
Features :
High/Low/Off Switching
Illumination Color :
White
Length :
11.22" (285.0mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.10" x 1.45" (27.9mm x 36.8mm)
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC