WLS15HCWW0640LS24C2
Part Number:
WLS15HCWW0640LS24C2
Description:
WLS15 HIGH INTENSITY LIGHT STRIP
Features :
Cascadable, Dimmable, High/Low/Off Switching
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
White, Warm
Length :
25.20" (640.0mm)
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
1400lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Profile (W x H) :
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
Rated Life :
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
24VDC