WLS15XWR0640DSC2
Part Number:
WLS15XWR0640DSC2
Description:
WLS15 DUAL COLOR LIGHT STRIP; LE
Housing Material :
Polycarbonate (PC)
Illumination Color :
Red, White
Length :
25.20" (640.0mm)
Luminous Flux :
220lm Red, 700lm White
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Profile (W x H) :
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
Rated Life :
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Supply :
12 ~ 24VDC