WLS28-2CB285L25XQ
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLS28-2CB285L25XQ
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; LENGTH
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Cascadable
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
Blue
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Length :
11.22" (285.0mm)
Lens Type :
Flat, Diffused
Luminous Flux :
120lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.10" x 1.27" (28.0mm x 32.2mm)
Rated Life :
75,000 Hours
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC