WLS28-2XW285DXPBQ
Part Number:
WLS28-2XW285DXPBQ
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; SWITCH
Features :
High/Low/Off Switching
Length :
11.22" (285.0mm)
Lens Type :
Flat, Diffused
Luminous Flux :
600lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.10" x 0.98" (28.0mm x 25.0mm)
Rated Life :
75,000 Hours
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC