WLB32ZC285EQM
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLB32ZC285EQM
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLB32 WORK LIGHT BAR; NO SWITCH;
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Cascadable, Shield
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
White
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Length :
11.22" (285.0mm)
Lens Type :
Tubular, Diffused
Luminous Flux :
750lm
Operating Temperature :
-25°C ~ 45°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.26" x 1.81" (32.0mm x 46.0mm)
Rated Life :
50,000 Hours
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Supply :
90 ~ 264VAC