WLS28-2XW285X-19992
Part Number:
WLS28-2XW285X-19992
Description:
WLS28 WORK LIGHT STRIP; LENGTH:
Features :
Dimmable
Illumination Color :
White, Cool
Length :
11.22" (285.0mm)
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
800lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Rated Life :
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC