WLS28-2XW145DS
Part Number:
WLS28-2XW145DS
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; DIFFUS
Illumination Color :
White
Ingress Protection :
IP65/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
5.71" (145.0mm)
Luminous Flux :
300lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.10" x 0.82" (28.0mm x 20.9mm)
Rated Life :
75,000 Hours
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC