WLS28-2XW285L25X
Part Number:
WLS28-2XW285L25X
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; LENGTH
Length :
11.22" (285.0mm)
Lens Type :
Flat, Diffused
Luminous Flux :
600lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.10" x 1.27" (28.0mm x 32.2mm)
Rated Life :
75,000 Hours
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC