WLS28-2XW145L25XPB
Part Number:
WLS28-2XW145L25XPB
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; SWITCH
Features :
High/Low/Off Switching
Illumination Color :
White
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Length :
5.71" (145.0mm)
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
300lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.10" x 1.27" (28.0mm x 32.2mm)
Rated Life :
75,000 Hours
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC