WLB92ZC550PBQMC
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLB92ZC550PBQMC
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLB92 WORK LIGHT BAR; SWITCHED O
In Stock:
2
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Cascadable, Dimmable, On/Off Switch
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
White, Cool
Ingress Protection :
IP40
Length :
21.65" (550.0mm)
Lens Type :
Tubular, Diffused
Luminous Flux :
3510lm
Operating Temperature :
-35°C ~ 50°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
3.82" x 4.09" (97.0mm x 104.0mm)
Rated Life :
50,000 Hours
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
120VAC