WLS15XWR0500DSQP
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLS15XWR0500DSQP
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
DUAL COLOR LIGHT STRIP 500MM
In Stock:
2
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
Red, White
Ingress Protection :
IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
19.69" (500.0mm)
Lens Type :
Flat, Diffused
Luminous Flux :
525lm Red, 165lm White
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
Rated Life :
Termination Style :
Cable with Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 24VDC