HF40PP005A01
Manufacturer:
3M
Part Number:
HF40PP005A01
Category:
Liquid Filtration
Description:
HIGH FLOW SERIES FILTER ELEMENT
Manufacturer :
3M
Category :
Liquid Filtration
Applications :
Industrial
Diameter :
6.500" (165.10mm)
Flow Rate :
350GPM (1324.89LPM)
Height :
40.000" (1016.00mm)
Inlet/Outlet Size :
Operating Temperature :
71°C - Max