HF60PP040C01
Manufacturer:
3M
Part Number:
HF60PP040C01
Category:
Liquid Filtration
Description:
HIGH FLOW SERIES FILTER ELEMENT
Manufacturer :
3M
Category :
Liquid Filtration
Applications :
Industrial
Diameter :
6.500" (165.10mm)
Flow Rate :
500GPM (1892.71LPM)
Height :
60.000" (1524.00mm)
Inlet/Outlet Size :
Operating Temperature :
71°C - Max