740K40PP002D1
Manufacturer:
3M
Part Number:
740K40PP002D1
Category:
Liquid Filtration
Description:
740B SERIES FILTER CARTRIDGE 1 P
Manufacturer :
3M
Category :
Liquid Filtration
Applications :
Industrial
Diameter :
6.500" (165.10mm)
Flow Rate :
60GPM (227.125LPM)
Height :
40.000" (1016.00mm)
Inlet/Outlet Size :
Operating Temperature :
71°C - Max