HF10PP005D01
Manufacturer:
3M
Part Number:
HF10PP005D01
Category:
Liquid Filtration
Description:
HIGH FLOW SERIES FILTER CARTRIDG
Manufacturer :
3M
Category :
Liquid Filtration
Applications :
Industrial
Diameter :
6.496" (165.00mm)
Flow Rate :
85GPM (321.76LPM)
Height :
10.000" (254.00mm)
Inlet/Outlet Size :
Operating Temperature :
71°C - Max