S30A-6011EA
Manufacturer:
SICK
Part Number:
S30A-6011EA
Category:
Machine Safety - Laser Scanners
Description:
MEDIUM RANGE SENSOR HEAD
Manufacturer :
SICK
Category :
Detection Capability :
30mm, 40mm, 50mm, 70mm, 150mm
Features :
Number of Monitor Fields :
64
Number of Outputs and Type :
5 - Safety (2), Auxiliary (3)
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C