SLLE23-840-S
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
SLLE23-840-S
Category:
Machine Safety - Light Curtains
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 23MM
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Beam Pitch :
Detection Capability :
23mm
Features :
Transmitter Only
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Number of Beams :
Operating Range :
0.1m ~ 12.0m
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Protection :
Finger/Hand
Protective Height :
840mm
Voltage - Supply :
24VDC