SLSCR30-300Q8
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
SLSCR30-300Q8
Category:
Machine Safety - Light Curtains
Description:
SLSCR30-300Q8 EZS RCVR 30MMODSX3
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Beam Pitch :
Detection Capability :
30mm
Features :
Receiver Only
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Number of Beams :
20
Operating Range :
0.1m ~ 18.0m
Operating Temperature :
0°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Protection :
Hand/Arm
Protective Height :
300mm
Voltage - Supply :
24VDC