OD2-N250W150A2
Manufacturer:
SICK
Part Number:
OD2-N250W150A2
Category:
Machine Vision - Cameras/Sensors
Description:
SEN DISP 250MM +/- 150MM NPN
Manufacturer :
SICK
Category :
Features :
Image Type :
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Installation Distance :
100.0mm ~ 400.0mm
Light Source :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Resolution :
Scan Rate :
Sensor Type :
Termination Style :
Cable Leads
Type :
2D Laser Displacement Sensor
Visual Field (Max) :
Visual Field (Min) :
Voltage - Supply :
12 ~ 24VDC