LEDWLB870XW6-XQ
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
LEDWLB870XW6-XQ
Category:
Machine Vision - Lighting
Description:
VISION LIGHT-LINEAR BACK LIGHT 8
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Machine Vision - Lighting
Color :
White
Height :
1.280" (32.51mm)
Inner Diameter :
Length :
35.370" (898.40mm)
Length - Emitting Surface :
34.252" (870.00mm)
Outer Diameter :
Outer Diameter - Emitting Surface :
Power Dissipation (Max) :
Product Status :
Active
Type :
Bar
Width :
2.340" (59.44mm)