LEDRLB290XW6-XQ
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
LEDRLB290XW6-XQ
Category:
Machine Vision - Lighting
Description:
VISION LIGHT-LINEAR BACK LIGHT 2
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Machine Vision - Lighting
Color :
Red
Height :
1.283" (32.60mm)
Inner Diameter :
Length :
12.461" (316.50mm)
Length - Emitting Surface :
11.417" (290.00mm)
Outer Diameter :
Outer Diameter - Emitting Surface :
Power Dissipation (Max) :
Product Status :
Active
Type :
Bar
Width :
2.339" (59.40mm)
Width - Emitting Surface :
1.378" (35.00mm)