SM15523010K
Manufacturer:
Carlo Gavazzi
Part Number:
SM15523010K
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
RLY TACH 230VAC 10K RPM
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 250VAC
Delay Time :
Mounting Type :
Socketable
Output Type :
Relay
Product Status :
Obsolete
Trip Range :
1000 ~ 10000RPM
Trip Status :
Type :
Speed Monitoring
Voltage - Supply :
230VAC