DTA01C230
Manufacturer:
Carlo Gavazzi
Part Number:
DTA01C230
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
230 VAC THERMISTOR RELAY
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage :
8A @ 250VAC
Delay Time :
Mounting Type :
DIN Rail
Output Type :
Relay
Product Status :
Obsolete
Trip Range :
Trip Status :
Energized High
Type :
Temperature Monitoring
Voltage - Supply :
230VAC