LSRU-024-AL-2
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
LSRU-024-AL-2
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
LOAD SENSOR/24V/5-25A/UC OC A
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 240VAC
Delay Time :
No Delay
Mounting Type :
Chassis Mount
Output Type :
Relay
Product Status :
Obsolete
Trip Range :
5 ~ 25A AC
Trip Status :
Type :
Current Sensing AC
Voltage - Supply :
24VAC