LWRS380A
Manufacturer:
Crouzet
Part Number:
LWRS380A
Category:
Monitor - Relay Output
Description:
PHASE CTRL RLY, 11-PIN, 3X380VAC
Manufacturer :
Crouzet
Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 250VAC
Delay Time :
No Delay
Mounting Type :
Socketable
Output Type :
Relay
Product Status :
Obsolete
Trip Range :
Trip Status :
Energized High
Type :
Phase Loss, Phase Sequence
Voltage - Supply :
380VAC